W maju została ogłoszona opaska Mi Band 3 od Xiaomi. Od momentu jej premiery, sprzedano ponad milion sztuk. Zdaje się jednak, że w tym momencie pojawi się dla niej silny konkurent. Nowy smartband o nazwie Hey+, który został wyprodukowany przez jedną z firm pod platformą Mijia Xiaomi.

Hey+ Smartband ma bardzo podobna budowę do Mi Band 3. Ma kształt kapsuły, która pasuje do wymiennego gumowego paska. Jedyną fizyczna różnicą jest pozycja wejścia ładowarki, które znajduje się na spodzie opaski.

Hey+ to znacznie lepszy smartband, niż Mi Band 3 w odniesieniu do specyfikacji. W przeciwieństwie do Mi Band 3, który ma wyświetlacz o przekątnej 0,78 cala 128 x 80, Hey+ jest wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala, o wymiarach 240 x 120.

Xiaomi-Smartband

Żywotność baterii Hey+ wynosi 18 dni, a jej pojemność to 120 mAh, podobnie jak w przypadku Mi Band 3.

Hey+ smartband ma domyślnie NFC i obsługuje płatności i karty autobusowe. Smartband rejestruje kalorie i kroki, a także śledzi czynności takie, jak pływanie, jazda na rowerze, bieganie i spanie. Ma także przypomnienie o zasiedzeniu i powiadomi Cię o połączeniach i wyświetlanych wiadomościach.

Smartband Hey+ łączy się przez Bluetooth 4.0+ i współpracuje z urządzeniami z Androidem 4.4 lub nowszym lub iOS 8 i nowszym. Jest też dedykowana dla niego aplikacja, ale działa również z aplikacją Mijia Home, gdyż może być używany do kontrolowania inteligentnych produktów Mijia, takich jak Mi Robot Vacuum cleaner, Mi Air Purifier i inteligentne aparaty fotograficzne.

Hey+ Smartband został wyceniony na 229 juanów (~ 34 USD), a jego sprzedaż wysyłkowa rozpocznie się 20 września. Jest dostępny w sklepie Youpin.

Podziel się z innymi

O autorze