Już od jakiegoś czasu, w Indiach pojawiły się plotki na temat tego, że na rynek w tym kraju trafi obuwie sportowe z serii Mijia Sneakers. Dzisiaj Xiaomi wreszcie potwierdziło domysły, publikując obrazek-zajawkę na twitterowym profilu Mi India. I chociaż Hindusi wciąż kojarzą chińskiego giganta przede wszystkim ze smartfonami, Xiaomi coraz bardziej stara się, aby kojarzono ich też z innymi produktami. Świadczą o tym wynalazki pokroju zeszłorocznych inteligentnych telewizorów czy też Mi Luggage i Mi Travel Pillow dla podróżników. Tym razem przyszła jednak kolej na produkt, który trafi do szerszej grupy odbiorców. W końcu z obuwia sportowego korzystają nie tylko biegacze.

Poznajcie Mi Sneakers 2

Buty zostały niedawno zapowiedziane w samych Chinach, lecz, ze względu na priorytet, jakim jest dominacja rynku indyjskiego przez Xiaomi, praktycznie w tym samym czasie trafią też one do sklepów w tym kraju. Czym charakteryzują się nowe buty od Xiaomi? Przede wszystkim lepszą stabilnością i podparciem dla stóp. Górna część butów została wykonana z użyciem procesu elastycznego wyszywania 3D, zaś wewnętrzna część podeszw jest przewiewna na tyle, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.

xiaomi-mijia-sneakers-2

Sam producent zarzeka się przy tym, że buty będzie można po prostu wrzucić do pralki w celu ich wyprania – nie będą wymagane żadne ostrożne procedury. Przewiduje się, że indyjska cena wyniesie około 3000 rupii. Buty będą dostępne w czterech wariantach kolorystycznych – czarnym, kwiecistym niebieskim, kwiecistym szarym lub białym.

Podziel się z innymi

O autorze