Nie minął nawet miesiąc od premiery Mi Pad 4, a Xiaomi już udostępniło dla niego wyjątkowo ciekawą aktualizację. Jak może część z Was pamięta, spore rozczarowanie wywołał fakt, że tablet ten wykorzystuje nieco przestarzały już system MIUI 9, podczas gdy jego dziesiąta wersja została już wydana zarówno w rodzimych Chinach, jak i globalnie. W tunelu pojawiło się jednak pewne światełko – nowa aktualizacja pozwoli nam na korzystanie z systemu MIUI 10 na nowym tablecie.

Beta MIUI 10 już dostępna

Na Mi Pad 4 trafi wersja 8.7.5., przygotowana specjalnie z myślą o tabletach. Biorąc pod uwagę, że Xiaomi bardzo szybko poradziło sobie z wypuszczeniem bety, stabilnej wersji systemu możemy się spodziewać zapewne już we wrześniu.

mi-pad-4-concept-edit-akshayrazr_95

Na ten moment, nie znajdziemy zbyt wielu urządzeń obsługujących MIUI 10. Już za dwa miesiące powinno się to jednak zmienić. Chociaż wielu użytkowników dalej preferuje czystego Androida, nie da się ukryć, że nowa nakładka prezentuje się nad wyraz intrygująco.

Przypominamy, że Mi Pad 4 jest napędzany procesorem Snapdragon 660, ośmiocalowym wyświetlaczem Full HD+ i pojemną baterią 6000 mAh. Urządzenie można nabyć za 1099 yuanów, czyli około 168 dolarów. Jak na takie osiągi, jest to naprawdę bardzo dobra cena. Z pełnoprawnym systemem MIUI 10, Mi Pad 4 stanie się zresztą nie tylko wydajniejszy, ale też zauważalnie bezpieczniejszy.

Podziel się z innymi

O autorze