Tak, jak większość obecnych plotek dotyczących Xiaomi sprowadza się do hype’u, towarzyszącemu nadejściu Mi Mix 3, uznaliśmy, że można jednak napisać o czymś innym. A konkretnie, o pierwszym flagowcu tego producenta, który zawitał do sklepów w obecnym roku – Mi Mix 2S. Wczoraj, na oficjalnym Twitterze MIUI, pojawiła się zapowiedź, dotycząca właśnie tego telefonu. O co dokładnie chodzi? A no o to, że Mi Mix 2S zostanie pierwszym smartfonem Xiaomi, który przerzuci się na system operacyjny Android 9 Pie. System ten dostosowuje wyświetlacz do wcięcia ekranu, optymalizując wyświetlany obraz w taki sposób, aby pełnia ekranu została jak najlepiej wykorzystana.

Xiaomi-Mi-Mix-2S-Official-Render

Android 9 Pie na urządzeniach Xiaomi

Bazując się na dostosowywaniu głębi przez Android 9, MIUI 10 zwiększa tez płynność pracy systemu. Wraz z integracją sztucznej inteligencji z nowym MIUI, polepszona zostanie też szybkość odpalania aplikacji, wydajność systemu oraz przetwarzanie obrazów. Co więcej, dzięki uczącej się sztucznej inteligencji, MIUI 10 będzie w stanie rozpoznać, którą aplikację mamy zamiar odpalić za moment, uruchamiając ją zawczasu w tle. Sprawi to, że nie musimy czekać na jej wczytywanie się.

Dodatkowo, aktualizacja usprawni też samo działanie ekranu dotykowego, sprawiając, że przesuwanie po nim palca w celu operowania stronami stanie się jeszcze przyjemniejsze. Zobaczymy więc, jak to będzie wyglądać w praktyce. Nie wiadomo też jeszcze, kiedy dokładnie aktualizacja trafi na nasze urządzenia.

Podziel się z innymi

O autorze