Szukacie wydajnej, solidnie wykonanej listwy dla waszych urządzeń elektrycznych? Chiński gigant elektroniki Xiaomi oferuje zatem swój nowy projekt urządzenia, które jest nie tylko zwykłym przedłużaczem, lecz także wielofunkcyjnym akcesorium naszego domu. Czy owa wielofunkcyjność przekłada się jednak na jakość? Zapraszamy do naszej recenzji.

Wejścia

 

Listwa jest wyposażona w trzy gniazdka, które spokojnie nadają się na rynki zachodnie – mamy tu amerykańskie wejścia bez uziemienia (typ A), australijski typ I i, co najważniejsze, nasz europejski typ F. Urządzenie posiada też trzy porty USB – 3,1 amp. Jakby tego było mało, znajdziemy tu też moduł Wi-Fi pozwalający listwie na połączenie się ze specjalną aplikacją na telefon.

Wykonanie

 

Na uwagę zasługuje sam fakt, jak bezpieczne jest to urządzenie – stosunkowo gładka obudowa jest wykonana z plastiku, który jest w stanie wytrzymać bardzo wysokie temperatury, nawet do 750 stopni. Gwarantuje to, że nasz przedłużacz nie stanie w ogniu nawet podczas wyjątkowo gorących dni, podczas których podłączymy do niego wentylator, oglądając jednocześnie telewizję. W najgorszym wypadku dojdzie do stopienia plastiku, jednak najważniejszą rzeczą jest to, że wykorzystany materiał nie pali się. Bardzo miłym zaskoczeniem, zwłaszcza dla rodziców, będzie to, że wejścia listwy pokryte są specjalnymi zasłonami, które otwierają się tylko wtedy, gdy włoży się w to odrobinę siły. Pozwala to na uniknięcie porażenia się prądem przez małe dzieci, które jeszcze nie rozumieją, gdzie nie powinno się wkładać palce.

15-dollarov-za-umnyj-setevoj-filtr-xiaomi-kingmi-power-strip_2

Trochę elektryki

Włącznik jest wyposażony światłem LED. Porty USB pozwalają na szybkie ładowanie urządzeń (5V2A). Maksymalna moc wewnątrz kabla wynosi 2500 W. Same kontakty urządzenia wykonane są z brązu, co zmniejsza ryzyko ewentualnego porażenia się prądem, do tego zapewnia to dobre przewodnictwo prądu po podłączeniu wtyczki. Uziemienie jest naprawdę solidnie wykonane i spełnia swoja rolę. Na uwagę zasługuje z pewnością chip Smart USB, który sam reguluje przepływ prądu przez wejście USB, dostosowując je do podłączonego urządzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić, że listwa uszkodzi nam telefon/konsolę/tablet poprzez zbyt wysokie natężenie prądu.

Aplikacja na smartfony

 

Tradycyjnie już dla naszych czasów, listwa posiada własną aplikację mobilną. Co ciekawe, spełnia ona swoją rolę należycie – możemy ustawić timer który wyłącza/włącza listwę, jeśli jest taka potrzeba. Istnieje też możliwość włączania i wyłączania pojedynczych urządzeń podłączonych do listwy, oraz, wzorem szczoteczek elektrycznych, sprawdzenia naszych statystyk odnośnie zużycia prądu.

Werdykt

 

Listwa KingMi to naprawdę solidny produkt. Jest bezpieczny, gwarantuje brak ryzyka pożarowego, do tego oferuje przyzwoitą ilość wejść, z ładowaniem USB włącznie. Aplikacja telefoniczna jest dodatkowym, opcjonalnym atutem. Urządzenie nie ma większych wad, chociaż niektórym przydałoby się zapewne czwarte wejście. Innymi słowy, jest to po prostu przyzwoita listwa, ni mniej, ni więcej.

Ocena: 7/10

Podziel się z innymi

O autorze