Jeszcze wczoraj pisałem o tym, że nowy flagowiec od Redmi wypada nieco rozczarowująco pod kątem stosunku ceny do jakości. Jak widać, opinii tego typu musiało się w sieci nieco namnożyć, ponieważ dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, opublikował kilka godzin temu posta na Weibo, uspokajając konsumentów zapewnieniami, że nadchodzący Redmi będzie wart swojej ceny. Jak twierdzi pan Jun, Redmi nie boi się swojej konkurencji, zaś wydany już jutro smartfon będzie solidnym urządzeniem za rozsądną cenę.

Pierwszy smartfon Redmi będący flagowcem

W dniu jutrzejszym ujawniony zostanie nowy model Redmi, będący zarazem nie tylko pierwszym flagowcem, ale też pierwszym urządzeniem, które pojawi się na rynku nie jako kolejny smartfon z jednej z serii Xiaomi, a przedstawiciel pełnoprawnej marki. Redmi stało się bowiem osobnym producentem, co pozwoli producentom na eksperymenty z możliwościami swoich urządzeń.

1-4

Dla przypomnienia, flagowiec od Redmi będzie napędzany baterią 3900 mAh, zaś jego szklana, gradientowa obudowa ma na celu przykucie uwagi entuzjastów stylowych urządzeń. Będzie to też pierwszy smartfon Xiaomi z wyświetlaczem waterdrop, o przekątnej 6,3”. Nie wiadomo jednak jeszcze, jaki procesor zostanie wykorzystany w tym urządzeniu. Powiada się, że wybór padnie na któregoś ze Snapdragonów ze średniej półki, zapewne model 660, 670, 675 lub 710. Raczej mało prawdopodobne jest to, że zobaczymy tu model 636. Niewątpliwym atutem ma tu jednak być niezwykła wytrzymałość sprzętu.

Pozostaje zatem czekać na jutrzejszy event. Wielu fanów Redmi z pewnością już zaciera ręce, ponieważ flagowiec z tej dobrze przyjętej serii to zapewne coś, na co czekało wielu.

Podziel się z innymi

O autorze