Wszechstronność Xiaomi nie zna granic. Chociaż wydawać by się mogło, że głównym rynkiem, na którym skupia się ta firma, są smartfony, od pewnego już czasu Lei Jun i ekipa widzą przyszłość w opracowywaniu inteligentnych domów. Potwierdza to chociażby ogromny sukces i szybki rozwój Xiao AI, który na ten moment pozostaje jednak na terenie Chin. Wczoraj miejsce miała konferencja „Upodmiotowienie sztucznej inteligencji, wszystkie rzeczy łączą się”, podczas której Xiaomi, wraz z IKEĄ, zademonstrowało możliwości, jakie mogą nam zaoferować systemy oparte na Xiao AI. Jednym z nich jest inteligentny zamek do drzwi Mijia Smart Lock.

Nawet rosyjski dwunastolatek nie otworzy

Zamek będzie posiadać aż sześć opcji otwierania drzwi, wraz z łącznością z aplikacją Xiao AI. Za projekt odpowiada designerska ekipa Mijia ID. Wykorzystano tu autentyczne okucia klasy C z inteligentną funkcją zamka, zintegrowane rozpoznawanie odcisków palców 3D, odblokowywanie hasłem, NFC, Bluetooth oraz inne sposoby otwierania zamka. Znajdziemy tu też siedem wbudowanych czujników bezpieczeństwa oraz dziesięć dodatkowych technologii, których Xiaomi jeszcze nie ujawniło. Istnieje też możliwość sparowania zamka z Mijia App Smart Unicom.

s_26393e10ad484a7987ef86da2719a5a5

Tym, co odróżnia ten zamek od konkurencyjnych modeli jest to, że działa on na platformie AIOT Xiaomi. Pozwala to na pełną kooperację z resztą elementów inteligentnego domu, który po otwarciu drzwi przywita nas, włączy klimatyzację lub ogrzewanie i tak dalej. Żyć nie umierać, czekamy tylko na premierę światową, do której dojdzie pewnie za kilka lat.

Podziel się z innymi

O autorze