Xiaomi Elvis Presley Automatic Player to inteligentne radio o retro wyglądzie, które swego czasu podbiło serca i portfele fanów, dzięki ekskluzywnej kampanii crowdfundingowej. Nie trzeba więc było czekać na godnego następcę, jakim jest oznaczona dwójką nowa wersja radia, która w dalszym ciągu przyciąga uwagę wyglądem rodem z lat sześćdziesiątych. Szkoda tylko, że do lata jeszcze tyle czasu, bo już chce się łapać za deskę surfingową i wskakiwać ze znajomymi do ogórka!

Chromowana śliczność

Radio jest białego koloru, w odcieniu skały księżycowej. Sama obudowa została pokryta trzema warstwami farby, na wzór nakładania lakieru na samochód. Sprawia to, ze jest ona nie tylko delikatna w dotyku, ale też nie zbiera odcisków palców. Miłym dodatkiem jest tu chromowana rączka, pełniąca rolę nie tylko poręcznego uchwytu podczas przenoszenia urządzenia, ale też podstawki, gdy już je gdzieś położymy.

Tak właśnie wyglądał pierwszy Elvis od Xiaomi. Trzeba przyznać, że dwójka jest pod kątem designu dużo lepsza.

Tak właśnie wyglądał pierwszy Elvis od Xiaomi. Trzeba przyznać, że dwójka jest pod kątem designu dużo lepsza.

Urządzenie wykorzystuje 12 kanałów, z których każdy jest dostosowywalny. Do korzystania z urządzenia nie jest nam nawet potrzebny smartfon, ponieważ stare dobre przekręcenie pokrętła to wszystko, czego nam tu trzeba. Znakomitą jakość dźwięku gwarantuje nam z kolei 52 milimetrowy głośnik NdFeB.

Radio możemy nabyć za 74 dolary. Trzeba przyznać, że jak za tak ciekawy gadżet, jest to naprawdę dobra cena. Zwłaszcza, ze tym razem nikt nie wymusza na nas korzystanie z dedykowanych aplikacji.

Podziel się z innymi

O autorze