Inteligentna pralka Mijia Smart Washing Machine zawitała w chińskich domach już 27 grudnia. To wyposażone w funkcję suszenia ubrań urządzenie wyceniono na 1999 yuanów, czyli jakieś 291 dolarów. I chociaż inteligentne urządzenia Xiaomi nie ukazały się jeszcze poza granicami Chin, tak omawiana w dzisiejszym artykule pralka może stać się pierwszym tego typu urządzeniem, które zawita do naszych domów.

Zachęcający tweet

Na Twitterze pojawił się jakiś czas temu wpis od Donovana Sunga, rzecznika Xiaomi ws. rynków zagranicznych. Zaprezentował on inteligentną pralkę Mijia, pytając się jednocześnie, czy ludzie chcieliby zobaczyć ją także w zachodnich Mi Store’ach. Odpowiedzi zaraz było mnóstwo, w większej części pochodzenia indyjskiego.

DwE8xuKUwAIYzqx

I chociaż nie wiadomo na ten moment, kiedy dokładnie można będzie nabyć tę pralkę poza granicami Chin, niemal pewne jest to, że pierwsi otrzymają ją obywatele Indii. W końcu kraj ten jest głównym zagranicznym rynkiem zbytu dla Xiaomi.

Informacja o potencjalnej premierze zagranicznej cieszy tym bardziej, że pralka wydaje się być naprawdę dobra – w Chinach wyprzedała się ona w ciągu zaledwie kilku minut. Wyposażono ją w jeden z najwydajniejszych silników na rynku, BLDC. Pozwala on na wydajne, stabilne pranie, pobierając przy tym niewiele energii i nie produkując hałasu. A jeśli dodamy do tego funkcję suszenia, obsługującą kilka ubrań jednocześnie, naprawdę jest na co czekać.

Podziel się z innymi

O autorze