Smartfony Google Pixel charakteryzują się swoimi świetnymi aparatami, dzięki współpracy z algorytmami aplikacji Google Camera. Sama apka nie jest trudna do zainstalowania – proces przebiega w taki sam sposób, jak w przypadku każdej innej aplikacji na urządzenia z Androidem. Problem polega na tym, że Xiaomi w dalszym ciągu trzyma się swojego systemu MIUI 10, na którym aplikacja Google zwyczajnie nie zadziała. Obecnie, niektóre z urządzeń firmy w dalszym ciągu pracują z wersją beta tego oprogramowania. Jak zatem zainstalować na nich Google Camera, jeśli jesteśmy posiadaczami takiego chińskiego urządzenia?

Xiaomi-MIUI-10-supports-Google-Camera

Bez roota

Jeszcze jakiś czas temu, urządzenie Xiaomi musiało obsługiwać HAL3 lub Camera2API, aby móc wykorzystywać Google Camera. Sprawiało to, że konieczne było rootowanie urządzenia, z czym nie każdemu użytkownikowi było po drodze. Nowe MIUI 10 Beta 8.11.8 naprawia jednak ten błąd. Ta nowa wersja chińskiego systemu jest domyślnie kompatybilna z HAL3. Koniec więc z problematycznymi rootami – nawet chińskie oprogramowania pozwalają teraz na pobranie i zainstalowanie tej pożytecznej aplikacji, wyciskającej z aparatu urządzenia wszystkie soki.

A globalne ROMy? Tutaj Xiaomi jeszcze nie podzieliło się z nami żadnymi informacjami na ten temat. Dziwi jednak nieco postawa firmy, biorąc pod uwagę, że smartfony z serii Android One również nie posiadają kompatybilności z Camera2API. Trochę rozczarowujące, ale lepsze powolne poprawy niż kompletny brak takowych.

Podziel się z innymi

O autorze