Składane smartfony to coś, co stało się obiektem licznych plotek już w zeszłym roku, prowadząc tym samym do zalewu spekulacji i memów. Pierwszym urządzeniem tego typu stał się ROYOLE FLEXPAI, za którym szybko podążyli inni producenci. Co prawda FLEXPAI jest póki co dostępny jedynie  w przedsprzedaży, lecz samo pojawienie się tego urządzenia na rynku sprawiło, że konkurencji pozapalały się lampki ostrzegawcze w głowach. W końcu nie można sobie pozwolić na utratę klienteli, prawda? I chociaż możemy się niedługo spodziewać także Samsung Fold, Xiaomi pewnie też nie będzie mieć zamiaru pozostawać w tyle.

Pierwsze przecieki

Zaledwie kilka godzin temu, użytkownik Twittera kryjący się pod Nickiem @evleaks opublikował filmik, na którym pokazany został, podobno, składany smartfon produkcji Xiaomi. I chociaż sama firma nie wspominała jeszcze nic o tego typu urządzeniach, interfejs smartfonu z filmiku przypomina ten, który faktycznie można zobaczyć na sprzętach Xiaomi.

xiaomi-bendable-2

Nie ma w tym newsie nic dziwnego – konkurenci Xiaomi już pracują nad własnymi składanymi smartfonami, o czym świadczą liczne przecieki. Nie tylko LG i Sony, ale też chińscy producenci, tacy jak ZTE, OPPO, Meizu czy Huawei już szykują się do podbicia rynku własnymi propozycjami z tej kategorii. A ponieważ ekipa Lei Juna nie stroni od innowacji, składany smartfon pozwoli Xiaomi na utrzymanie swojej pozycji komórkowego lidera w Chinach.

Miejmy zatem nadzieję, że jeśli Xiaomi faktycznie będzie pracować nad składanym smartfonem, to urządzenie to pozwoli im na uzyskanie solidnych wyników sprzedaży.

Podziel się z innymi

O autorze