Wczoraj, 15.05., firma Xiaomi potwierdziła, że będzie organizować inaugurację w Shenzhen. Jednak nie została potwierdzona data i godzina wydarzenia. Spekuluje się, że chińska firma wykorzysta event w Shenzhen, aby ogłosić swój nowy flagowy telefon. Plotki mówią, że do końca tego miesiąca na rynek zostaną wypuszczone dwa smartfony, mianowicie Xiaomi Mi 7 i smartfon Xiaomi 8th Anniversary Edition. W programie Weibo wyciekło zdjęcie modułu podświetlenia 3D. Początkowo spekulowano, że jest to obraz systemu TrueDepth Camera and Face ID telefonu iPhone X. Jednakże po dokładniejszym przyjrzeniu się, widzimy, że moduł podświetlenia 3D znacznie różni się od tego, co oferuje iPhone X. Co więcej, obraz pokazuje również zmodyfikowaną wersję MIUI dla wycięcia.

a2

Tipster z Chin twierdzi, że telefon 8th Anniversary Edition będzie uruchamiany jako Xiaomi Mi 8. Dodał także, że zdjęcia, które wyciekły mogą pokazywać moduł rozpoznawania twarzy 3D dla telefonu Mi 8.

Wcześniejsze raporty twierdzą, że rozwiązanie służące do rozpoznawania twarzy 3D dla nadchodzącego flagowego telefonu Xiaomi jest wspólnie opracowywane przez Qualcomm, Himax Technologies i Truly Opto-electronics. Spekuluje się, że Xiaomi Mi 8 może zadebiutować jako pierwszy telefon z Androidem, który obsługuje funkcję skanowania twarzy 3D.

Apple iPhone X, który został wprowadzony na rynek w ubiegłym roku, jest pierwszym na świecie telefonem obsługującym moduł rozpoznawania twarzy 3D. To właśnie ta funkcja w modelu iPhone X umożliwia przeprowadzenie uwierzytelniania poprzez skanowanie twarzy użytkownika w 3D. Moduł podświetlania 3D telefonu iPhone X zawiera kamerę TrueDepth, która przechwytuje dokładne dane twarzy, analizując ponad 30 000 niewidocznych punktów, co pozwala utworzyć mapę głębi na twarzy użytkownika. W tym samym czasie rejestruje on również obraz twarzy w podczerwieni.

Silnik neuronowy A11 Bionic SoC uruchamia się, aby przekształcić mapę głębokości i obraz w podczerwieni w matematyczną reprezentację, która jest następnie dopasowywana do zarejestrowanych danych twarzy użytkownika. Ten Identyfikator jest tak bezpieczny, że można go używać nie tylko do bezpiecznego odblokowania iPhone’a, ale także do uwierzytelniania płatności na nim. Apple był tak pewien funkcji Face ID, że zrezygnował z funkcji Touch ID w telefonie iPhone X.

Oczekuje się, że Xiaomi Mi 8 zapewni również solidne zabezpieczenia dzięki funkcji skanowania twarzy 3D. Podobnie jak iPhone X, może nie mieć skanera linii papilarnych. Jednak dyrektor generalny Xiaomi Lei Jun powiedział niedawno, że Mi 7 będzie wyposażone w ten skaner. Może on nie mieć funkcji skanowania twarzy 3D, ale na pewno będzie posiadać czytnik linii papilarnych.

Podziel się z innymi

O autorze