Dawno, dawno temu, w lutym 2017, Xiaomi wprowadziło na rynek swój własny chipset, zwany Surge S1, który produkowano w tym samym momencie, co Pinecone. Sam chipset okazał się być jednak niewypałem, ponieważ napędzany przez niego ówczesny najnowszy smartfon Xiaomi, Mi 5C, miał spore problemy z żywotnością baterii i generalnie słabymi podzespołami. Jego następca, wydany rok temu Mi 6C, miał być wówczas napędzany następcą pierwszego Surge’a, lecz do nadejścia nowego chipsetu Xiaomi nie doszło.

Samo Xiaomi nabierało wody w usta, ilekroć ktoś pytał ich o Surge S2. Nie pojawiały się żadne ciekawe przecieki, zaś w zeszłym roku szczytem niusów na jego temat były okazjonalne plotki, które nie znalazły jednak żadnego odniesienia w rzeczywistości. Aż do teraz.

Surge S2 w drodze. Kiedy? Nie wiadomo

Na Weibo pojawił się dzisiaj post, napisany przez Wang Tenga, dyrektora produkcji Xiaomi. W odpowiedzi na pytania internautów, Teng zapewnił, że chipset w dalszym ciągu znajduje się w fazie produkcji. Dowiedzieliśmy się też, że z powodu niespodziewanych problemów, premiera podzespołu opóźniła się.

20190114_104218_728

Oczekuje się, że Surge S2 będzie podzespołem ośmiordzeniowym, w którym połowę rdzeni stanowić będą cztery Cortex-A73 2,2 GHz, zaś drugie pół – Cortex A53 1,82 GHz. Najprawdopodobniej znajdziemy tu zintegrowany układ graficzny Mali G71MP8, obsługujący UFS 2.1 oraz pamięć LPDDR4, co uczyniłoby Surge S2 chipsetem zbliżonym pod kątem osiągów do Kirin 960. Pozostaje więc czekać na konkretne informacje na ten temat.

Podziel się z innymi

O autorze