Kilka dni temu, w Chinach miał miejsce specjalny event Xiaomi, podczas którego ujawniony został Black Shark Helo – drugi smartfon gamingowy tego producenta, lecz pierwszy, który zostanie wydany także poza granicami Chin. I chociaż początkowo planowano premierę urządzenia na 10 listopada, Xiaomi zdecydowało się na dopuszczenie go do sprzedaży już dziś. Z kolei ci, którzy już złożyli na nie preorder, zapewne już niedługo doczekają się wizyty kuriera. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie nowy Black Shark wypłynie na globalne wody – międzynarodowa strona internetowa już działa, lecz o dacie premiery światowej w dalszym ciągu nic nie wiadomo.

Black Shark Helo – specyfikacje

Smartfon został wyposażony we wszystko, czego współczesnemu graczowi mobilnemu potrzeba – procesor Snapdragon 845 SoC, płynne chłodzenie oraz trzy dostępne warianty pamięciowe. Znajdziemy tu więc model najtańszy, z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (460$), 8 GB RAM i 128 GB pamięci (504$) oraz mocarny wariant z 10 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej (609$). Systemem operacyjnym został Android 8.1 Oreo, zaś całość napędza bateria o pojemności 4000 mAh z funkcją Quick Charge 3. Z tyłu obudowy znajdziemy też pionowy podwójny aparat 16 + 20 MP.

Xiaomi-Black-Shark-Helo-1024x755

Xiaomi postanowiło też zostać przy designie jak najbardziej zbliżonym do poprzedniego Black Sharka, aczkolwiek z kilkoma małymi dodatkami. Nie znajdziemy tu wcięcia ekranu, zamiast tego otrzymując pełny wyświetlacz 6” o rozdzielczości 2160 x 1080 OLED, zastępujący LED z poprzedniego modelu. Pozwala to na jeszcze lepsze wyświetlanie ciemnego obrazu. Czytnik odcisków palców przeniesiono na tył obudowy (w poprzedniej wersji znajdował się on w przycisku Home). Istnieje też możliwość zamontowania na smartfonie dwóch kontrolerów, na styl konsoli Nintendo Switch.

Jak zatem widać, było na co czekać. I, na swój sposób, dalej jest, ponieważ musimy jeszcze trochę wytrzymać, aby móc zakupić Black Sharka Helo w lokalnych Mi Store’ach. Miejmy nadzieję, że nie potrwa to długo.

Podziel się z innymi

O autorze