Xiaomi nie ustaje w wprowadzaniu na rynek nowych usług i produktów. Tym razem wybór padł na platformę płatniczą Mi Pay, której beta jest już testowana. Nowa usługa ma za zadanie konkurować z popularną w Indiach platformą PayTM, będącą najchętniej wybieraną usługą płatniczą w tym kraju. Jak wiadomo, Xiaomi chce zdominować rynek indyjski w niemal takim samym stopniu, co w Chinach. Być może nowa platforma stanie się więc kolejnym ku temu krokiem?

Płać wszędzie z Xiaomi!

Aby móc wprowadzić Mi Pay w Indiach, Xiaomi rozpoczęło współpracę z bankiem ICICI oraz Pay U. Sama usługa ma być duchowym następcą usług płatniczych opartych na NFC, które Xiaomi już wprowadziło w Chinach. Odświeżony Mi Pay ma być przede wszystkim konkurentem dla Google Pay, oferując nam możliwość zapłacenia rachunku za wodę, prąd lub telefon. Możemy też za jego pomocą zasilić stan konta telefonu.

xiaomimipay

Jak twierdzi producent, Mi Pay pozwala na niezwykle łatwy przelew pieniędzy dzięki integracji z systemem MIUI. Wszystkie dane użytkowników będą przechowywane w zakodowanym formacie, wewnątrz infrastruktury w chmurze, której główny serwer mieści się w Indiach.

Aby móc wziąć udział w beta testingu, użytkownik musi posiadać stabilny MIUI Global Beta ROM, potem pozostaje już tylko zgłoszenie się. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 grudnia.

Podziel się z innymi

O autorze