Stosunkowo niedawno mogliśmy być świadkami prawdziwej rewolucji w historii Xiaomi – światło dzienne ujrzał pierwszy, i póki co jedyny, smartfon będący częścią projektu Android One. Mowa tu o Mi A1, który otrzymał aktualizację w formie systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo, tym razem na „czysto”, bez nakładki MIUI. Jak to z nowościami technologicznymi jednak bywa, nie wszystko poszło od razu jak planowano. Na ten moment, aktualizacja nie ustrzegła się paru bugów, z powodu których lepiej jest jednak pozostać przy poprzednim systemie.

Problem z SMSami i SafetyNet

Po pobraniu aktualizacji, nasza skrzynka z SMSami zostaje w całości wyczyszczona. I nie jest to bynajmniej problem natury jednorazowej, bo nasze wiadomości znikną za każdym razem gdy usuniemy aplikację wiadomości z ekranu ostatnio używanych aplikacji. Na samych SMSach problemy się jednak nie kończą. SafetyNet, program który odpowiada za odpalanie custom ROMów oraz udzielanie nam informacji na temat tego, czy ktoś dokonywał zmian w naszym oprogramowaniu, również zaczął szwankować po pobraniu aktualizacji.

top-pink

Reakcja Xiaomi

Odpowiedź ze strony firmy nadeszła bardzo szybko. Aktualizacje zostały wstrzymane, zaś za jakiś czas spodziewamy się nowej wersji systemu, która naprawi wszystkie zgłoszone błędy. Biorąc pod uwagę, że Mi A2 już niedługo zagości na sklepowych półkach, pozostaje tylko mieć nadzieję że Android na smartfonach Xiaomi w końcu zacznie spełniać wymogi fanów, którzy w końcu bardzo długo zgłaszali firmie, że takie oprogramowanie będzie lepszą alternatywą dla MIUI.

Podziel się z innymi

O autorze