W poniedziałek Google wprowadziło Androida 9 Pie, jako najnowsza wersję systemu operacyjnego Android. Tego samego dnia Xiaomi potwierdziło, że Mi Mix 2S będzie pierwszym smartfonem, który otrzyma najnowszą wersję Androida na bazie MIUI 10. W rzeczywistości, niektórzy użytkownicy Mi MIX 2S w Chinach otrzymali, za pośrednictwem aktualizacji OTA, MIUI 10 8.8.7, wyglądającego na zamkniętą wersję beta Androida 9 Pie. W ten sposób Xiaomi stało się pierwszą firmą, która wypuściła niestandardowy interfejs użytkownika, przypominającego Androida 9. Pokazuje to, jak szybko Xiaomi pracował nad wdrożeniem MIUI 9 Android Pie dla Mi MIX 2S.

Podczas imprezy Google I/O 2018, która odbyła się w maju tego roku, gigant wyszukiwarki udostępnił wersję demonstracyjną Androida P dla wielu urządzeń innych, niż Google, czyli takich, jak Nokia 7 Plus, Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi MIX 2S , Oppo R15 Pro, Vivo X21, Essential PH-1 i OnePlus 6. Google już wdrożył Androida 9 Pie na swoich urządzeniach Pixel. Oprócz sprzętu Pixel, wyżej wymienione urządzenia spoza Google będą pierwszymi, które będą posiadały stabilną wersję Androida 9.

android-9-pie-kiedy-aktualizacja-lista-smartfonow-1180x1180

W celu uaktualnienia do globalnej, zamkniętej wersji beta Androida P, użytkownicy Mi MIX 2S mogą zapisać się na nią za pośrednictwem oficjalnej strony lub aplikacji forum MIUI. Tagi aktualizacji znajdują się w pamięci ROM programu MIUI 10. Mi MIX 2S jest jednym z pierwszych smartfonów obsługujących Google ARCore. Ponadto, Xiaomi udało się zbudować dobre relacje z Google w ciągu dwóch ostatnich lat.

W ubiegłym roku Xiaomi, we współpracy z Google, wprowadziło na rynek Mi A1, jako pierwszy smartfon z systemem Android One. Wypuszczony niedawno Mi A2 Android One jest teraz dostępny na szerszych rynkach. Ponieważ Mi A1 i Mi A2 są telefonami z Androidem One, zostaną one wkrótce uaktualnione do Android Pie.

Android 9 Pie jest wyposażony w wiele funkcji AI, jak np. zasilana adapterem AI bateria Adaptive i jasność, która pozwala telefonowi poznać schemat użytkowania i odpowiednio dostosować poziom podświetlenia ekranu i zużycie baterii. App Actions to także inna funkcja sterowana AI, która może przewidywać działania użytkownika na podstawie kontekstu. Ponadto Android Pie zawiera dedykowane ustawienia do obsługi lub ukrywania wycięcia ekranu. Wyposażono go także w różne gesty do nawigacji. Oprócz funkcji Android 9 Pie, nowy MIUI 10 zwiększa możliwości telefonu do robienia ujęć portretowych. Ponadto MIUI 10 posiada również własną wersję nawigacji opartej na gestach.

Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że Android 9 Pie oparty na MIUI 9 będzie również pojawiał się na innych telefonach firmy. Jednak nie zostało jeszcze potwierdzone w harmonogramie wydań, by wprowadzić na swoich urządzeniach najnowszą wersję Androida.

Podziel się z innymi

O autorze