Xiaomi obiecało, że zaktualizuje oprogramowanie większej ilości swoich telefonów w tym miesiącu do systemu Android Pie. Obietnica ta została otrzymana. Telefony Mi 8 i Mi 8 Explorer Edition otrzymały nową aktualizację, która zapewnia pracę w systemie Android Pie wraz z kilkoma innymi funkcjami.

Aktualizacja przychodzi jako MIUI 10.1 i waży 2,1 GB. Kluczową zmianą jest uaktualnienie oprogramowania urządzeń do Android Pie. Poza tym zapewnia funkcję aparatu fotograficznego Mi Mix 3 z szybkością 960 klatek na sekundę oraz funkcję kamery w trybie nocnym. Dziennik zmian informuje również, że istnieje wiele błędów, w tym migotanie ekranu i jego zaciemnienia.

Aktualizacja jest obecnie dostępna w chińskich wersjach telefonów Mi 8 i Mi 8 Explorer Edition. Aktualizacja z pewnością będzie dostępna także w innych krajach, lecz na to musimy jeszcze poczekać. Póki co nie wiadomo jeszcze ile czasu.

Xiaomi Mi 8 i Mi 8 Explorer Edition zostały wypuszczone na rynek w maju 2018 roku. Fabrycznie są one wyposażone w MIUI 9.6, który działa w oparciu o system Android 8.1 Oreo. Urządzenia te zostały jednak zaktualizowane do MIUI 10 na bazie Androida 8.1 Oreo. Ta aktualizacja nie zmienia wyglądu telefonu, ponieważ nadal jest oparta na MIUI 10. Pozwala jednak korzystać z funkcji Android Pie.

2

Podziel się z innymi

O autorze